Строки у цивільному процесі

Юридичні послуги та консультація адвоката по кредитних спорах, сімейних справах, банкрутство

Досить часто люди зазнають поразки у суді, нехтуючи/плутаючись з процесуальними строками. У вказаному переліку будуть виділені основні процесуальні строки, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України:
Позовне провадження:
Відкриття провадження по справі – протягом 5 днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків.
Відзив на позовну заяву – подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідь на відзив – подається в строк, встановлений судом.
Заперечення – подається в строк, встановлений судом.
Зустрічна позовна заява – у строк для подання відзиву.
Збільшення/зменшення розміру позовних вимог – до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Усунення недоліків – не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (інколи встановлюють строк у 5 днів, про що зазначається в Ухвалі суду).

Заочний розгляд справи:
Заява про перегляд заочного рішення – протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційне провадження:
▪️Подання апеляційної скарги на Ухвалу суду – протягом 15 днів з дня її проголошення.
▪️Подання апеляційної скарги на Рішення суду – протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Касаційне провадження
Подання касаційної скарги – протягом 30 днів з дня проголошення рішення суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.

Наказне провадження:
Розгляд заяви про видачу судового наказу – протягом 5 днів з дня її надходження.
Подання Заяви про скасування судового наказу – протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *