Автоматизований арешт коштів на рахунках будь-якого банку будь-якого боржника за 1 день

Юридическая помощь в вопросах кредитной задолженности

23.03.2021р. наказом Мінюсту України були внесені зміни до Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів, затвердженого наказом Мінюсту України від 16.04.2019р. №1203/5 (далі – Порядок).

Раніше Порядок передбачав арешт коштів лише на підставі виконавчого провадження про стягнення АЛІМЕНТІВ.
Тепер Порядок передбачає можливість автоматизованого арешту коштів на рахунках у банках БУДЬ-ЯКИХ боржників.
Ці зміни вступили в силу з 06 квітня 2021 року.

Цим Порядком чітко визначили порядок взаємодії державних або приватних виконавців та банків, за яким:
— Виконавець створює вимогу на отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника. Підписує кваліфікованим електронним підписом (КЕП) і такі вимоги одразу стають обов’язкові для банків.

— Інформаційні системи банків (далі — ІСБ) один раз на годину протягом робочого часу виконують запит щодо наявності вимог для їх виконання.

— Не пізніше ніж за 1 (одну) годину робочого часу після отримання вимоги в ІСБ має надати виконавцю інформацію щодо наявності та стану рахунків боржника.

— За отриманою інформацією виконавець виносить постанову про арешт коштів та накладає на неї КЕП і такі постанови одразу стають обов’язковими до виконання ІСБ.

— ІСБ один раз на годину протягом робочого часу виконують запит щодо наявності постанови виконавця про арешт коштів для її виконання. – тобто, арешт може бути накладений на рахунки у банках 8 разів на день.

— Про результат виконання постанови про арешт коштів та наявність/відсутність коштів на рахунку боржника для її виконання в ІСБ НЕГАЙНО інформує виконавця.

— Арешт з рахунків знімається у такому ж порядку.

З 06 квітня 2021р. виконавець має право вимагати, а БАНКИ ЗОБОВ‘ЯЗАНІ виконати вимоги виконавця щодо інформування про рахунки, залишки коштів на них, накладення арешту і списання коштів.
Всі ці дії можуть бути виконані в рамках 1-2 робочих днів (від виявлення рахунків до списання з них коштів).

2 комментария

  1. Влада:

    Как снять арест со счетов и отменить ип? В какую сумму это обойдётся?

    • Позвоните по контактам внизу сайта. Стоимость оговаривается индивидуально. Арест со счетов снимается путем подачи заявления об обеспечении иска.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.